top of page

כתבו עלינו

מה אוכלים בעמק?

כתבה: לין לוי

"מקום השראה" הוא בית קפה חדש נוסף שנפתח בעמק יזרעאל בשנה האחרונה. מדובר על בית קפה וגלריה, שבתוכה מסתתרת חנות עם תמהיל מוצרים של אומנים, אותם אוצרות בעלות המקום - הציירת יפעת גולן והאומנית שירלי בר לב. המקום שוכן בבית אבן טמפלרי במושב אלוני אבא (מושב שבתקופה הטמפלרית נקרא ולדהיים).

לכתבה המלאה >

חיים בעמק

כתבה: גלית בצלאל

מקום השראה - אמנות, תרבות וקפה טוב באלוני אבא.

שירלי ברלב ויפעת גולן מחכות לכם במקום הכי קסום בעמק

לאשה

כשנודע לשתי האמניות, שירלי ברלב ויפעת גולן, שמפתנה קומה במבנה הטמפלרי במושב שלהן, הן החליטו להשתלט על הבניין ולהקים את ״מקום השראה״. שתי הקומות העליונות מושכרות לאמנים, והמרתף כולל חלל סדנאות והופעות קטנות, חנות-גלריה ובית קפה. 

לאשה - ליד הבית

כתבה: אלה אהרונוב

משכנה של המוזה - באלוני אבא במבנה טמפלרי עתיק, נפתח ״מקום השראה״ שעל פני שלוש קומות מעניק בית לאנשים שרוצים ליצור להיחשף ולמכור. ויש גם בשורה נוספת בקרוב יוכלו להתארח במקום גם הצגות יחיד והופעות של מוזיקאים בתחילת דרכם.

פסטיבל טעמים בעמקים 2020 – שנת תש"פ !

קצת תרבות ואמנות ללב ולנשמה והגעתי לאלוני אבא, אל "מקום השראה". מדובר בבית טמפלרי מרהיב, שמשמש כבית אמנים, כשבכל חדר יוצר אמן אחר, לצד מכירות בגדים ותכשיטים, וגילוי מוסיקאים חדשים. בקומה התחתונה ישנה חנות גלריה שמהווה את חלומו של כל אחד המעצב את ביתו, ובית קפה נינוח וחמים בו ישבתי לעוד כוס קפה משובחת, לצד מעדנים מתוקים שונים וכריכים. כשמגיעים לפסטיבל, שווה לקפוץ למקום ולגלות את אוצרותיו.

לכתבה המלאה וכל ההמלצות >

את הבוקר שלנו פתחנו באלוני אבא בבית קפה קטן ומיוחד בשם "מקום של השראה" . בית טמפלרי יפיפה בו הוקם ב 2016 מיזם על ידי שתי חברות שחלמו ומימשו שירלי אמנית מיקס מדיה ויפעת גולן ציירת. הן פתחו בית קפה המגיש לאורך כל היום כריכים איכותיים שתייה חמה ועוד . בחדר ליד ישנה גלריה בה מוצגים עבודות שלהן ושל עוד כ 60 אומנים מהעמק. בקומות העליונות של המבנה יש כמה חדרי סטודיו פעילים של אומנים בהם הם יוצרים ומעבירים סדנאות אומן לקהל הרחב.

ארוחת הבוקר שלנו כללה קפה נהדר וכוס מיץ תפוזים שניסחט במקום. שני כריכים טעימים – האחד עם גבינת עיזים מקומית ועגבניות צלויות והשני כריך אבוקדו ממרח מיונז מטובל ובצל מוחמץ. היה טעים והרגשנו את הטריות והעסיסיות של חומרי הגלם עם כל ביס.

 

לכתבה המלאה וכל ההמלצות >

WhatsApp Image 2022-09-29 at 7.39.50 AM (1).jpeg

אלוני אבא: טיול כאן הוא כמו נחיתה בכפר גרמני עתיק

הכנסייה נעולה, אבל יש בית קפה וגלריה. ביקור באלוני אבא בין בתי הטמפלרים היפים והבית שכיכב בסרט ״אקסודוס״

מאת: 

לכתבה המלאה וכל ההמלצות >

IMG_5885.jpg

במושב קטן בקצה העמק תמצאו מקום יפהפה לקפה וגם אמנות נהדרת -חגית אברון

יום של השראה באלוני אבא: כמו בשכנו המפורסם יותר, גם כאן יש כנסייה טמפלרית ובתים עתיקים, וכתוספת גם בית קפה, תערוכה שווה וסיור בעקבות הספר של מאיר שלו - חגית אברון תופרת יום

לכתבה המלאה וכל ההמלצות >

מתפנקים בעמקים - פסטיבל טעמים בעמק 2023 - צביקה בורג - לאישה

עמק יזרעאל מתחבר באתוס הציוני-ישראלי לחלוצים המפריחים את השממה ומייבשים את הביצות, לשדות תבואה מאופק לאופק, ליישובי ״חומה ומגדל״, לתנועת ״השומר״ ולרכבת העמק הרומנטית.

הכל טוב ויפה אבל ב-2023 העמק כבר מפונק,מפנק וטרנדי, רפתות ולולים פינו מקומם לגלריות, לבתי קפה,למסעדות וליקבי יין...

לכתבה המלאה וכל ההמלצות >

bottom of page